W przypadku mieszkań w bloku przed remontem łazienki warto dowiedzieć się, czy w najbliższym czasie administracja budynku nie ma w planach wymiany instalacji wodno-kanalizacyjnej. Lepiej poczekać, niż potem martwić się, że jacyś „fachowcy” z administracji niszczą naszą idealnie zaprojektowaną łazienkę.Łazienki w blokach często nie posiadają okien, więc warto zainwestować w dobrą wentylacje. Dobrym pomysłem jest też suszarka na mokre ręczniki – najlepiej elektryczna, dzięki czemu nie będziemy zależni od sezonów grzewczych (mieszkańcy domów jednorodzinnych nie mają tego problemu). Ogrzewanie podłogowe to rzecz bardzo wygodna, ale można się obejść i bez niego.

 

Łazienka jak każde inne pomieszczenie w domu ma spełniać swoje funkcję i być wygodna, zatem nie warto ustawiać w niej małych szafek, do których nie mieszczą się podstawowe rzeczy. Montaż małej umywalki też nie jest dobrym pomysłem – lepiej zainwestować w większą, przy której będziemy mogli swobodnie się umyć.

 

Przy małych pomieszczeniach lub skromnych budżetach nie trzeba też wybierać między wanną a prysznicem – możliwe jest połączenie oby tych elementów poprzez zakup wanny z natryskiem. Dodatkowo należy zamontować specjalny parawan, który zapobiegnie rozpryskiwaniu się wody po całej łazience.

 

Oczywistym wyborem w łazience są płytki – zazwyczaj w stonowanych, jasnych kolorach. Ceramiczne płytki są łatwe w utrzymaniu i wytrzymałe, a w sklepach dostępne są też takie o odpowiedniej ścieralności, która zapewni, że chodząc po nich nie zniszczą się tak szybko.