Przedpokój jest zazwyczaj miejscem, gdzie domownicy lub gości zostawiają swoje buty, kurtki lub płaszcze. Dla gości jest to pierwsze pomieszczenie, które zobaczą, więc jeśli zależy nam na sprawieniu jak najlepszego wrażenia, warto postarać się, by przedpokój był atrakcyjnie zaaranżowany. W przedpokoju lub korytarzu istotne jest to, żeby prowadził on nie do łazienki czy innego pokoju, a do salonu.

Dla zachowania porządku w tym „wejściowym” pomieszczeniu ważna jest odpowiednio duża szafa. W niej przechowywać będziemy ubrania na inne sezony oraz pomniejsze, takie jak np. składane wózki dziecięce, parasole, smycze dla psa i inne. Dobrym pomysłem jest też zakup osobnej szafki na buty, ale trzeba zastanowić się, czy posiadamy na tyle dużo par obuwia, że będzie to opłacalny zakup. W innych przypadkach wystarczy zwykła półka na buty aktualnie noszone. Obuwie nieużywane można schować do wspomnianej wcześniej dużej szafy.

 

Jeśli chodzi o mniejsze dodatki, dodające korytarzowi lub przedpokojowi estetyki, to ciekawym pomysłem może być zawieszenie wzdłuż ścian półek, na których ustawione będą np. książki. Na ścianach można też umieścić zdjęcia lub obrazy, chociaż należy pamiętać, by nie były one zbyt duże – w końcu goście będą je oglądać z niewielkiej odległości. Wspomniane dodatki stosować należy tylko w dosyć szerokich korytarzach – w wąskich pomieszczeniach będą tylko przeszkadzać.