Pages Menu
Categories Menu
Poddasze

Poddasze

Poddasze w domu może być trudne do zagospodarowania – występują tam skośne ściany, które w oczywisty sposób przeszkadzają nam w stworzeniu idealnego pomieszczenia. Jednak dla chcącego nic trudnego!

 

W domkach jednorodzinnych parter warto zagospodarować tak, by znajdowały się tam salon, kuchnia i pozostałe pomieszczenia gospodarcze. Poddasze natomiast powinno być strefą z sypialniami, pokojami dla dzieci, garderobą i łazienkami.

 

W mieszkaniach ze skośnymi ścianami można natomiast postawić na otwarte przestrzenie, które sprawią, że zniknie efekt „ciasnoty” wywołany przez poddasze.

 

Ważny jest dobór mebli – na poddaszach źle sprawdzają się np. wysokie szafy. Lepiej w takim pomieszczeniu ustawić niskie meble, które nie zachwieją specyficznej proporcji poddasza. Kanapę warto umieścić tyłem do skośnej ściany – przez to goście nie będą narażeni na urazy głowy przy wstawaniu.

 

Nie mniej istoty jest kolor ścian – w pokoju, który już wydaje się mały poprzez ukosy, dobrze jest zastosować jasne farby, które optycznie powiększą pomieszczenie.

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *