Poddasze w domu może być trudne do zagospodarowania – występują tam skośne ściany, które w oczywisty sposób przeszkadzają nam w stworzeniu idealnego pomieszczenia. Jednak dla chcącego nic trudnego!

W domkach jednorodzinnych parter warto zagospodarować tak, by znajdowały się tam salon, kuchnia i pozostałe pomieszczenia gospodarcze. Poddasze natomiast powinno być strefą z sypialniami, pokojami dla dzieci, garderobą i łazienkami.

 

W mieszkaniach ze skośnymi ścianami można natomiast postawić na otwarte przestrzenie, które sprawią, że zniknie efekt „ciasnoty” wywołany przez poddasze.

 

Ważny jest dobór mebli – na poddaszach źle sprawdzają się np. wysokie szafy. Lepiej w takim pomieszczeniu ustawić niskie meble, które nie zachwieją specyficznej proporcji poddasza. Kanapę warto umieścić tyłem do skośnej ściany – przez to goście nie będą narażeni na urazy głowy przy wstawaniu.

 

Nie mniej istoty jest kolor ścian – w pokoju, który już wydaje się mały poprzez ukosy, dobrze jest zastosować jasne farby, które optycznie powiększą pomieszczenie.