Jest to z definicji małe mieszkanie, które zazwyczaj zamieszkujemy tylko przez krótki okres. Nie zmienia to jednak faktu, że warto tak zaprojektować tą przestrzeń, aby mieszkało nam się jak najwygodniej.

Ważne jest umiejscowienie mebli – nie powinny one stać całkiem na środku, gdyż zabiorą one wtedy dużo miejsca i sprawią, że nie będziemy mogli poustawiać innych elementów wokół. Meble nie powinny być też zbyt wielkie – prócz oczywistego zajmowania większej przestrzeni wizualnie przytłaczają swoją masywnością. Najlepsze w tym wypadku będą meble kompaktowe – przesuwane i składane.

 

Łazienka w kawalerce powinna również by wyposażona w mniejsze elementy AGD – jeśli mieszkamy samemu, to duża pralka nie jest nam potrzebna, ale przede wszystkim zajmują one o wiele mniej miejsca, którego w „kawalerskiej” łazience nie ma zbyt dużo. Mniej miejsca zajmuje też prysznic, więc byłby on idealnym wyborem dla małej łazienki.

 

Kuchnia – również z powodu małej ilości miejsca – powinna być połączona z jadalnią, ale nie ze stołem, a wydzieloną częścią blatu, pod którym znajdować się będzie wysokie krzesło. W niewielkich kuchniach szybko robi się nieporządek, zatem warto unikać otwartych szafek, przez które widać przechowywane na nich elementy takiej jak patelnie czy inne akcesoria.