Pomieszczenie biurowe w mieszkaniu jest ważne dla osób, które pracują zdalnie, lub wykonują wolny zawód. Nie musi być to osobny pokój, wystarczy cichy i spokojny kąt, w którym ustawić można stolik na laptopa i miejsce na wszelkie dokumenty. W dzisiejszych czasach ważne jest też miejsce na drukarkę czy skaner. Warto zastanowić się – jeśli potrzebujemy ich obu – nad zakupem urządzenia wielofunkcyjnego.

 

Wystrój wnętrza gabinetu powinien współgrać z pozostałymi elementami mieszkania, zatem nie są wskazane meble typowo biurowe. W tej kwestii domowi projektanci mają wolną rękę – można zastosować przenośne i składane małe biurko, albo wysuwany z meblościanki blat, który w razie potrzeby odpoczynku od pracy można łatwo schować i na chwilę zapomnieć o obowiązkach.

 

Jeśli nie wystarczy nam kąt, w którym stoi komputer, to konieczne staje się wydzielenie niewielkiego pomieszczenia w domu, które będzie pełniło rolę biura – szczególnie przydatne jest to w przypadku gdy musimy przyjmować interesantów. Pokój do pracy nie powinien być umiejscowiony w głębi mieszkania – lepiej sferę prywatną oddzielić od zawodowej i gabinet umieścić blisko przedpokoju lub korytarza.